REKLAMA

Hotel Sokołowska

DOJAZD NA LOTNISKO WARSZAWA MODLIN


Linie kolejowe

Koleje Mazowieckie dla pasażerów lotniska w Modlinie, przygotowały ofertę "Bilet Lotniskowy". Oferta obowiązuje od 16 lipca 2012r. Zakup biletu lotniskowego umożliwia podróżnym dojazd pociągiem Kolei Mazowieckich z każdej stacji kolejowej położonej w obszarze m.st. Warszawy do stacji w Modlinie. Dalsza podróż, bez dodatkowej opłaty, odbywa się autobusem pomalowanym w barwy Kolei Mazowieckich z dworca kolejowego w Modlinie do Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa/Modlin. Rozkład jazdy autobusu dostosowany jest do rozkładu jazdy pociągów.

Bilet lotniskowy kosztuje 12zł, obejmuje trasę Warszawa - Lotnisko Modlin. Bilet autobusowy ze stacji Modlin na Lotnisko Modlin kosztuje 4zł. Bilety można kupić w każdej kasie biletowej, w pociągach oraz autobusach Kolei Mazowieckich na ogólnych zasadach.

Pociągi na trasie Modlin - Warszawa zatrzymują się na stacjach: Nowy Dwór Mazowiecki, Chotomów, Legionowo Przystanek, Legionowo, Warszawy Płudy, Warszawa Toruńska, Warszawa Wschodnia, Warszawa Centralna oraz Warszawa Zachodnia. Niektóre pociągi dodatkowo będą się zatrzymywały na stacjach Warszawa Choszczówka oraz Warszawa Praga.

Orientacyjny czas przejazdu z Dworca Centralnego do stacji Modlin to ok 44min, autobus z dworca Modlin na Lotnisko Modlin - 10min.

Szczegółowy rozkład Kolei Mazowieckich

Linie autobusowe

Linie autobusowe z Warszawy Centrum na Lotnisko Modlin obsługuje trzech przewoźników, Translud, PKS Polonus oraz ModlinBus. Czas dojazdu to według przewoźników około 60min, jednak warto liczyć około 30min więcej z powodu korków i innych utrudnień.

Translud

Połączenie z Warszawy Centrum na czas zamknięcia ulicy Marszałkowskiej z powodu budowy II linii metra odbywa się z Śródmieścia, z przystanku Emilii Plater 01, przy ulicy Emilii Plater. Przystanek znajduje się przy domu handlowym Emilia. Aby sprawdzić szczegółowe godziny odjazdów proszę wybrać spośród „Rozkładów przystankowych” na stronie przewoźnika tabliczkę przystankową „Warszawa DT Centrum”.

Autobusy linii 2 i 6 odjeżdzające w kierunku Nowego Dworu Mazowieckiego i Zakroczymia zatrzymują się w Twierdzy Modlin (przystanek Twierdz Modlin Pętla), gdzie trzeba się przesiąść w specjalny autobus linii miejskiej nr 10, dodatkowo oznakowany „Modlin-Pętla - Lotnisko-Terminal”, który kursuje na lotnisko w Modlinie. Koszt przejazdu Twierdza Modlin Pętla - Lotnisko Modlin to jedynie 1zł. W obowiązującej promocji dla pasażerów, którzy okażą bilet z Warszawy (dnia bieżącego) przejazd ten odbywa się za darmo. Przejazd na trasie Warszawa Centrum - Lotnisko Modlin to koszt 8zł.

Rozkład jazdy linii 2 i 6 z Warszawy Centrum w kierunku Nowego Dworu Mazowieckiego i Zakroczymia.

Rozkład jazdy linii nr 10 Twierdza Modlin Pętla - Lotnisko Modlin

Więcej informacji na stronie przewoźnika Translud.


PKS Polonus

Połączenia realizowane są na linii Warszawa Centrum - Nowy Dwór Mazowiecki, Modlin oraz Zakroczym. Przystanek Warszawa, dw. Centralny 02/04, znajduje się u zbiegu ulic Jana Pawła II oraz Al. Jerozolismkich, na przy Dworcu Centralnym. Bilet normalny kosztuje 8zł.

Rozkład jazdy z Warszawy w kierunku Nowego Dworu Mazowieckiego, Modlina oraz Zakroczymia

Rozkład jazdy z Nowego Dworu Mazowieckiego - Modlin Twierdza Pętla w kierunku Warszawa Centrum

Więcej informacji na stronie przewoźnika PKS Polonus.

REKLAMA